O twórcy

Konrad Mika – oboista, pedagog, fotograf, samouk IT

Przeszedłem większość podstawowych szczebli kształcenia muzycznego. Na każdym etapie rozwijałem i pogłębiałem swoją wiedzę szukając najlepszych pedagogów, uczelni i kursów. Na samym końcu edukacji, zaraz po studiach w roku 2009, będąc bez stałej pracy, utworzyłem przesluchania.com, żeby pomóc innym osobom, takim jak ja.
Od ponad trzynastu lat pracy non-profit, zamieszczając ogłoszenia o przesłuchaniach do orkiestr, pomagałem studentom i absolwentom uczelni muzycznych zdobyć zatrudnienie. Nawiązałem współpracę z większością polskich zespołów orkiestrowych i chóralnych, które z ogromną wdzięcznością odnoszą się do mojej inicjatywy.
W roku 2021 rozbudowałem portal, dodając możliwość utworzenia konta, nowe zakładki oraz rozwiązania. By w pełni móc osiągnąć zamierzone cele, tym samym iść z trendami czasu i oferować zawsze najlepsze i najbardziej aktualne usługi, niezbędne było wprowadzenie płatności dla instytucji i osób zainteresowanych dodawaniem treści na przesluchania.com
Oferta dla odwiedzających stronę pozostaje bezpłatna! Wasze dane nie będą gromadzone i wykorzystywane w celach marketingowych, a strona zawsze pozostanie wolna od reklam.

Mam nadzieję, że przesluchania.com pomogą Wam znaleźć wymarzoną pracę i ułatwią podejmowanie artystycznych decyzji.

Trzymam kciuki!

Konrad Mika

Czytaj więcej

Edukację muzyczną rozpocząłem w PSM I i IIst. w Zamościu pod kierunkiem mgr. Janusza Puławskiego, a następnie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie oboju prof. dr. hab. Marka Mleczko oraz The Royal Academy of Music w Londynie u prof. Celii Nicklin. Podczas studiów brałem udział w wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych przez najwybitniejszych profesorów oboju, takich jak: Ingo Goritzkiego, Stefana Schilli’a, Emanuela Abbuhla, Alexei’a Ogrintchouka, Franocis Leleuxa, Dawida Waltera, Jonathana Kelly’ego, Christiana Wetzela, Alexa Kleina, Emilii Csanky, Dominika Wollenwebera.

Jestem laureatem wielu konkursów krajowych i zagranicznych:

Ponadto otrzymałem stypendia: Newby Foundation, Kathleen & Margery Elliott Scholarship Trust, The Cork Fund oraz Solti Foundation.
Po ukończeniu krakowskiej Akademii Muzycznej studiowałem w klasie Hansa Elhorsta w szwajcarskim Conservatorio Della Svizzera Italiana w Lugano, a następnie ukończyłem 2-letnie studia podyplomowe w The Royal Academy of Music w Londynie w klasie prof. Celii Nicklin.
Byłem pierwszym oboistą Internationale Junge Orchesteracademie (Bayreuth 2003), Internationale Bachakademie (Kraków 2003) oraz Orchestra Europa (Cambridge 2008). W roku 2004 zaproszono mnie na dwukrotne tournée po Europie z Claudio Abbado i Gustav Mahler Jugend Orchester, a dzięki stypendium Sokrates ERASMUS miałem możliwość nauki w Hochschule für Musik und Theater w Monachium u prof. Hagena Wangenheima. Współpracowałem z wieloma dyrygentami, m.in.: Claudio Abbado, Sir Colinem Davisem, Markiem Elderem, Edwardem Gardnerem, Ivanem Fisherem, Helmuthem Rillingiem, Edgarem Seipenbuschem,  Volkerem Schmidt-Gertenbachem, Yanem Pascalem Tortelier, Johnem Axelrodem, Krzysztofem Pendereckim, Jackiem Kaspszykiem, Gabrielem Chmurą.
W sezonach 2008/09, 2009/10 współpracowałem z Polską Orkiestrą Sinfonia Varsovia. Od roku 2004 jestem oboistą Orkiestry Akademii Beethovenowskiej,  w latach 2012-2021 pracowałem w Biurze Promocji Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, a w roku 2010 rozpocząłem pracę pedagogiczną w Szkole Muzycznej w Dobczycach i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Krakowie, gdzie z niemałym zaangażowaniem i wieloma sukcesami przekazuję zdobytą wiedzę młodym adeptom sztuki obojowej.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.